İçeriğe geç
Sohbet görünümü « önceki - sonraki »

Uyuşturucunun uzun vadeli kullanım da bağımlılık yapmasına bağlı yan etkiler.

Katkı verenler 4 yanıt 184 görüntülenme Açan Father ·

/// Konu sahibinin mesajları Yalnız konuyu açan kişinin mesajları. Bulunduğun yerden ileri doğru.

OOC · Oyuncu Father
OyuncuYasaklı
V2 dönemi oyuncusu
İleti
102
Karakter
0
2020'den beri şehirde
IC · Karakter Onaylı karakteri yok
Oyun modunda gerçekcilik olarak gördüğüm bi eksik var bilindiği üzere her uyuşturucu madde vücut üzerinde bağımlılık oluşturduktan sonra fazlasıyla ağır yan etkiler yapar vücut dayanıklılığını kaybedebilir kas erimesi gerçeği idrak etme ve anlama yetisin de azalma gibisin den çok etken bulunuyor tabi bu kullanılan maddenin tipine göre değişir uyuşturucu işiyle uğraşan çoğu kişi argeyi desteklemeyecektir bunun farkındayım çoğu kişi ise uyuşturucu çekiyorum ve kas yapıyorum gibi takılıyor fakat uyuşturucu çeken birinin vücüdunun yan etki yaşamadan nasıl vücut çalışabildiği şahsen benim gözüme çok takıldı. [Önerim extazi kokain metan fetamin gibi maddelerin uzun süreli kullanımla oluşturduğu bağımlılığın kas erimesi ve dayanıklılık kaybı gibi yan etkiler yapması üzerine olacaktır.]

OOC · Oyuncu Father
OyuncuYasaklı
V2 dönemi oyuncusu
İleti
102
Karakter
0
2020'den beri şehirde
IC · Karakter Onaylı karakteri yok
Alıntı yapılan: bigsexy - 12.09.2020 20:34
Ayrıca ve ayrıca ölüme de sebep olmalı. Örneğin belli bir sınırı geçince yani aşırı doz ya da belli bir bağımlılığı geçince karakterin CK olması da getirilebilir. Böylece daha realistik olur.
Bir ara "Kokuyorsun git deodorant al" tarzı uyarı çıkıyordu oyunda... Uyuşturucu kullanan karakterler içinde böyle uyarı çıkabilir.
Ölene kadar vuracaksan o maddenin tipine göre değişiyor kokaini ölene kadar çeksen zaten beş ve üzeri ağır doz olabilir fakat ck durumu biraz abartıya kaçabilir sonuçta herkes karakterini geliştiriyor belli bir emek sarf ediyor isteyen kişi ck'sını verebilir sonuçta hasta ise hastane de koma rolüne girebilir.

Konunun başındanKonunun sonuna ulaştın.